Malíři pokojů Praha

Malířské a natěračské práce chytře. Zadejte si zdarma poptávku a vyberte si služby profíka s nejvýhodnější nabídkou ceny!

Jak kontaktovat firmu na úklidové práce
 1. Vložte poptávku na úklid domácnosti.
 2. Můžete poptávat i jiné služby,  řemesla.
 3. Oslovíte online více firem ve svém okolí.
 4. Konkrétní nabídky očekávejte do 24 hodin.
 5. Vybírejte z více zajímavých nabídek.
Dotazy, informace - mob.: 602 682 212
Dotazy, informace - mob.: 602 682 212

Úklid-neúklid s malým dítětem

Také se často potýkáte s tím, že sotva uklidíte, přijde vaše ratolest a celý prostor je opět vzhůru nohama? Věřte, že i tato situace může mít své východisko.

Úklid-neúklid s malým dítětem

Znáte to. Vyšlete manžela i s dítětem na velmi dlouhou procházku za účelem klidného a ničím nerušeného sobotního úklidu celého bytu. Po vašem pilném náletu s mikroutěrkou, čistícími ubrousky všeho typu, vysavačem a mopem v ruce celý obývací prostor znovu prokoukne a vy oplýváte skvělým pocitem, jak se poctivá práce zdařila.

Jen co se ale otevřou dveře, vaše ratolest s manželem v závěsu, naběhnou dovnitř, nejlépe v botách, svršky hodí stranou na křeslo a jdou si dát zaslouženou svačinku. Poté nastane čas hraní a vy večer se zoufalým pohledem okolo sebe zjistíte, že ta poctivá práce byla marná jako házení hrachu o zeď. Nezoufejte, i tento zdánlivě zoufalý boj má svého vítěze. A abyste tím vítězem byla právě vy, máme pro vás několik následujících užitečných rad:

 • Každá věc má mít své místo, ideálně uzavíratelné - boty patří do botníku, bunda do skříně, hračky do úložného boxu, pastelky do penálu a penál ještě ideálně do šuplíku. Zkrátka vše, co se dá schovat, schovejte a toto místo dítěti ukažte. Kolikrát totiž děti nevědí, kam mají věci uklidit, proto je položí tam, kam samy uznají za vhodné.
 • Do blízkosti dítěte připravte vlhčené čistící ubrousky - věřte nebo ne, děti v podstatě uklízejí rády. Musejí mít ale tu správnou motivaci. Tou může být kupříkladu navození pocitu jejich důležitosti a uznání, že jejich úklid má stejnou váhu jako ten váš. Proto mu dejte ty stejné čistící ubrousky, které používáte i vy a nabídněte mu (nenařizujte), zda vám s úklidem nechce pomoci. Podobně, jako jste si tento návyk osvojila vy, osvojí si ho i váš potomek.
 • I za nedokonalou práci má následovat pochvala - i když se dětský úklid ani zdánlivě nepřibližuje vašim představám, i tak malého pomocníka pochvalte. Udělá mu to jistě radost, a protože i on chce udělat radost vám a být znovu pochválen, jistě se k této činnosti opět příště přidá.
 • Pojměte to jako společnou hru - vaše ratolest se dožaduje společných aktivit, ale vy právě chcete jen a jen dokončit úklid. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným? Sice bude kýžený výsledek trvat o něco déle, ale určitě ho dosáhnete i tak. Navíc tím toho malého človíčka potěšíte.

A to za to přece stojí, co říkáte?

TOPlist


Víte jak rychle kontaktujete firmy ze svém okolí?

 • Zadejte si zdarma online poptávku na úklid domácnosti i jiné služby a řemesla.
 • Vyberte si v klidu nejzajímavější cenové nabídky zaslané od více firem.